Ankara Kulübü’nde bayramlaşma coşkusu

Ankara Kulübü Derneği Geleneksel Bayramlaşma Töreni, Ankara Konağı’nda gerçekleşti.

Yoğun bir katılımın olduğu bayramlaşma töreninde Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, dernek üyelerinin ve tüm İslam aleminin bayramını kutlarken, “Bayramlar birlik ve beraberliğin, paylaşımın yoğun olarak yaşandığı, sevgi, dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlendiği çok özel günlerdir. Birlik ve beraberlik ruhu ile bayram sevinçlerinin artarak çoğalacağı nice bayramlara hep birlikte erişmek dileğiyle bugün burada Bayram sevincimize ortak olan Ankara Kulübü Derneğimizin saygıdeğer üyelerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmasında Ankara Kulübü’nün genel faaliyetlerinden de bahseden Özaslan, “Ankara Kent Kültürü Müzemizi açtık, ilçelerdeki konaklarımızı da birer ilçe müzesi olarak faaliyete geçireceğiz. Ankara 100. Yıl Kütüphanemizi Genel Merkez binamızın orta katında açtık ve burada yaklaşık 10 bin kitap bulunuyor. Bayramdan hemen sonra Ankara Hediyelikleri dükkanını açacağız ve burada da Ankara ile ilgili kitaplar ve albümler yer alacak.

 

Ankara Kulübü Derneği yapımcı kimliğine kavuştu. Uzun yıllardır düşündüğümüz Geleneksel Ankara Ezgileri -Ankara Seymen ve Bacıeren Oyun Müzikleri albümleri dijital arşiv projesi 4 albümden oluşan çok önemli bir proje. Albümlerin bandrollü olarak baskısı yapıldı ve yakında da dijital mecralarda yer alacak ve kültür dezenformasyonun önüne geçilecek.” ifadelerini kullandı.

Ankara Kulübü Derneği Onur Kurulu Üyesi – 21. Dönem Ankara Milletvekili Şevket Bülend Yahnici de eski Ankara anılarını anlattığı bir konuşma gerçekleştirdi.

Etkinlikte daha sonra Ankara Kulübü Derneği Seymenlerinin sergilediği gösteri, bayram buluşmasında yaşanan sevinç ve coşku ortamının odak noktası oldu..

Bir yanıt yazın