“Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası” programı, Peyamitepe Şehit Mehmet Kocakaya İlkokulunda gerçekleştirildi.

Peyamitepe Şehit Mehmet Kocakaya İlkokulu ev sahipliğinde gerçekleştirilen kutlamaya ilçe protokolü, okul müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılım sağladı.

Programın başında davetlileri geçmişten günümüze tarih sahnesinde yer alan Türk Devletlerinin bayrakları ile karşılayan öğrenciler büyük ilgi gördüler.

Program, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından Peyamitepe Şehit Mehmet Kocakaya İlkokulu Müdürü Meral YAVUZ‘un açış konuşması ile başladı. Yavuz konuşmasında; katılımcıların ve Türk dünyasının bayramını tebrik etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, mehteran gösterisi, halk oyunları gösterisi ve öğrenciler arasından gerçekleştirilen çeşitli geleneksel yarışmaların yer aldığı program büyük beğeni topladı.

Her yıl tekrarlanan örs üzerinde demir dövme, yumurta tokuşturma, nevruz Ateşi üzerinden atlama geleneklerinin yaşatıldığı kutlama programı, Kırgız Halk Dansları gösterisi ile renklenen program, günün anısına fotoğraf çekimi ile sona erdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ, programa katılan misafirlere, programın hazırlanmasında emeği geçen okul idaresine, öğretmenlere ve okul aile birliğine teşekkür etti.

Bir yanıt yazın