Seymenler, Ayaş Dut Festivali açılışına renk kattı

Ankara Kulübü Derneği Ayaş Şube Seymen ve Bacıerenleri, Genel Merkez Seymenlerinin de aralarında bulunduğu büyük bir grupla  hafta sonu gerçekleştirilen Geleneksel Ayaş Dut Festivali’nin açılışına katılarak, Ankara yöresine ait oyunlar sergiledi.

Ankara Kulübü Derneği Ayaş Şube Başkanı Selami Başer, “Festivaller, yöresel tatlar ve mutfak kültürü başta olmak üzere  kültürel unsurların tanıtılması ve gelecek kuşaklara aktarılması anlamında önemli bir araçtır.

Bizler de Ankara’nın tüm geleneksel, tarihi değerlerine sahip çıkan Ankara Kulübü Seymenleri ve Bacıerenleri olarak bu anlamlı festivalde yerimizi aldık. Ülkemizde ve hatta dünyada lezzeti ile öne çıkmış Ayaş dutumuzu öne çıkarmak vesilesiyle Ayaşımızın tüm değerleriyle tanıtımı için önemli bir etkinliğin gerçekleşmesinde destekleri  olan Ayaş Kaymakamımız Sayın Muharrem Eligül ve iki gün süren Ayaş Dut Festivalinde  oldukça kapsamlı bir program düzenlenmesinde önemli katkıları olan Ayaş Belediye Başkanımız Sayın Burhan Demirbaş başta olmak üzere festivalimize  destek olan, emek veren, katkı sağlayan, katılım gösteren  herkese şükranlarımızı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın