Özaslan güven tazeledi_Karapürçek Gazettesi

Özaslan güven tazeledi

Ankara Kulübü Derneği’nin olağan seçimli genel kurulunda güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçilen Dr. Metin Özaslan, teşekkür konuşmasında; “Türkiye’nin, Cumhuriyetin en köklü sivil temsilcisi derneğimizin Ankara’da yaşatmaya çalıştığı değerleri hep birlikte en yükseklere çıkaracağız.” dedi.

Özaslan güven tazeledi_Karapürçek Gazettesi

Ankara Kulübü Derneği Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Ankara Konağı’nda gerçekleştirildi. Sabah 10.00’da başlayan genel kurulda gündem maddelerinin görüşülerek oy birliği ile karara bağlanmasının ardından tek listeyle gidilen seçimde Dr. Metin Özaslan, yeniden Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanlığına seçildi.

 

Eski Ankara Milletvekili Şevket Bülent Yahnici, Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Faruk Köylüoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Baki Kerimoğlu ile ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar ve Ankara Kulübü Derneği Onursal Başkanı Dr. Bülent Kalıpçı’nın da aralarında olduğu yoğun katılımlı, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan genel kurulda, Divan Başkanlığı’na Fikret Baş seçildi. Baş’ın toplantı gündemini okutturmasının ardından gündem maddelerine geçildi.

 

“ANKARA KULÜBÜ İLE NE KADAR GURUR DUYSAK AZ”

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, Yönetim Kurulu Faaliyet dönemiyle ilgili konuşmasında, 2021-2022-2023 yıllarını kapsayan faaliyetlere ilişkin genel bir değerlendirme yaparak, geleceğe yönelik beklentileri paylaştı. Özaslan konuşmasında; “Ankara Kulübü Derneği olarak, hem Osmanlının kuruluşunda hem de Atatürk’le omuzdaş olarak Cumhuriyetin kuruluşunda yer alan Seymenlik geleneğini en rafine bir şekilde Ankara’da yaşatıyoruz. Ankara’mızın geleneksel tarihi kültürel ortak mirasına ilçelerimizdeki şubelerimizin de katkılarıyla sahip çıkmaya çalışan derneğimiz, Seymenlik geleneğinin yanı sıra bir taraftan Bacıerenlik geleneği, Kızılcagün, Sinsin ve Saya geleneklerini de yaşatmaya çalışırken diğer taraftan da Türk Halk ve Sanat Müziği korolarıyla ve son dönemde ağırlık verdiği yapımcı ve yayıncı kimliğiyle de faaliyetlerini sürdüren Ankara’nın en köklü sivil temsilcisi konumundadır. Her kesimden insanın içinde birlikte yer aldığı, kardeşlik, hemşehrilik hukukuyla çalıştığı ve birbirine sahip çıktığı, yegane dernek olan Ankara Kulübü Derneğimiz ile ne kadar gurur duysak azdır. İyi ki varsınız. Genel kurulumuz hayırlı olsun, genel kurulumuza göstermiş olduğunuz ilgi ve pazar günü olmasına rağmen zamanınızı ayırıp derneğimize sahip çıktığınız için hepinize şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

Özaslan güven tazeledi_Karapürçek Gazettesi

Genel Kurul Toplantı gündeminde bulunan Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu faaliyet raporlarının okunması, müzakeresi ve ayrı ayrı ibrası, seçimle oluşturulacak Etik ve Disiplin Kurulu’nun oluşturulması maddesinin de arasında bulunduğu tüzük ve yönetmeliklerde yapılacak değişikliklerin müzakeresi ve genel kurul onayına sunulması, yeni dönem çalışma programı ve tahmini bütçenin görüşülmesi ve genel kurul onayına sunulması maddelerinin de aralarında bulunduğu gündem konuları tek tek görüşülerek, oy birliği ile karara bağlandı.

 

Genel Kurul’da gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından seçime geçildi. Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Etik ve Disiplin Kurulu, Onur Kurulu ve Seymen Divanı için tek liste üzerinden asıl ve yedek üye seçimi yapıldı. Seçime tek listeyle tek aday olarak giren mevcut başkan Dr. Metin Özaslan, yeniden başkanlığa seçildi. Ankara Kulübü Derneği Başkent Salonu’nda 6 sandıkta 342 üye oy kullandı. Dr. Metin Özaslan bu oyların 334’ünü aldı, 8 oy ise geçersiz sayıldı.

 

TEŞEKKÜR KONUŞMASI

Ankara Kulübü’nde yapılan olağan seçimli genel kurulda yeniden başkanlığa seçilen Dr. Metin Özaslan, teşekkür konuşmasında; “Divanda görev alan tüm arkadaşlarımıza, genel kurulumuzun eksiksiz gerçekleşmesi için emek veren tüm yöneticilerimize ve üyelerimize, Ankara Kulübümüzün geleceği için genel kurula katılarak iradesini gösteren üyemiz tüm dostlarımıza candan teşekkür ediyorum. Üç yıl için görev alacak yeni dönem  yönetimdeki tüm arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Başarılı ve oldukça verimli bir dönem olacağına inanıyorum. Birlik ve beraberlik, bütünlük içerisinde  Ankara Kulübü ailesi, camiası olarak Türkiye’nin, Cumhuriyetin en köklü sivil temsilcisi derneğimizin yaşatmaya çalıştığı değerleri hep birlikte en yükseklere çıkaracağız. Genel Kurulumuz Ankara’mıza, Ankaralılara, hepimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Özaslan güven tazeledi_Karapürçek Gazettesi

KURULLARIN LİSTESİ

Dr. Metin Özaslan başkanlığında üç yıl görev yapacak Ankara Kulübü Derneği kurullarının listesinde şu isimler yer alıyor:

 

Yönetim Kurulu (Asıl): Dr. Metin Özaslan (Başkan), Ömer Ağa Kurt, A. Emel Koç, Serpil Yıldırım, Kadir Çimen, Musa Gökalp Gözübenli, Naşit Tosun, Gürcan Maden, Haydar Erseven, Ayşe Tunçay Kaya, Murat Kocakök, Fatih Kubat, Akkız Dilan Gündoğan, Mehmet Selim Öztürk, Emirhan Güler. Denetim Kurulu (Asıl): Bayram Duman, Sahir Keskin, Çağrı Karapınar. Etik ve Disiplin Kurulu (Asıl): Ruhi Ceylan, Bulut Oğuz Bölük, Tane Özek, Cengiz Albayrak, Pınar Sert.

 

Onur Kurulu (Asıl): Dr. Bülent Kalıpçı, Fethi Yaşar, Yakup Odabaşı, Nevzat Ceylan, Şevket Bülent Yahnici, Selahattin Ekremoğlu, Ferhat Selamoğlu, Osman Sungur, Nejla Güngör Çevik, Ömer Seymen, Faruk Köylüoğlu, Baki Kerimoğlu, Orhan Pekbay, Müjgan Yediçam Atak, Kazım Ünal Yüzbaşı.

 

Seymen Divanı (Asıl): Akın Tiryaki, Yekta Bora Yılmaz, Zafer Akıncı, Abdurrahman Yaşlı, Turhan Temur, Ali Akgün, Tahir Arda Örsel, Bekir Kabasakal, Bekir Daloğlu, Ömer Erkul, Sami Acar, Kadir Hıncal, Turhan Tüzüner, Sinan Kabadayı, Hasan Önemli.

KARAPÜRÇEK GAZETESİ

 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir yanıt yazın