Mutabakat Komitesi Toplandı

 2022 Yılı 2. Mutabakat Komitesi Toplantısı, Ankara Ticaret İl Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Ankara Vali Yardımcısı Ediz Sürücü’nün başkanlığında gerçekleştirilen ve ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar’ın da katılım sağladığı 2022 Yılı 2. Mutabakat Komitesi Toplantısı’nda,  Ankara Ticaret İl Müdürü Yavuz Karaer ile ATO Temsilcisi Haluk Ataol da hazır bulundu.

ANKESOB’a bağlı meslek odaları arasında ve ayrıca  bu odaların üyeleri ile ATO bünyesindeki üyelerin, üye kayıt zorunluluğu bakımından esnaf ve sanatkar ile taciri belirlemek veya ortaya çıkan anlaşmazlıklarını çözümlemek üzere gerçekleştirilen Mutabakat  Komitesi Toplantısında, uyuşmazlığa bağlı 98 talep konusu görüşülerek, karara bağlandı.

ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, “Ankara Vali Yardımcımız Sayın Ediz Sürücü’nün başkanlığında esnaf ve sanatkarların, tacirlerin üye kayıt zorunluluğu bakımından çıkan uyuşmazlıklarını ve taleplerini çözüme kavuşturmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz Mutabakat Komitesi Toplantımızda, komitemize ulaştırılan üye kayıt zorunluluğuna ilişkin talepler ilgili kanun ve mevzuat çerçevesinde çözüme kavuşturuldu. Toplantıda, başvuruya konu ticaret erbabının Esnaf Odası’nda mı veya Ticaret Odası’nda mı, yahut anlaşmazlık iki esnaf ve sanatkar odası arasında ise, hangisinde kalması gerektiğine karar verildi. Toplantımızda alınan kararların, varılan sonuçların esnaf ve sanatkarlarımız, tacirlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın