Kucukarzumandan-imza-gununde-yazarlara-destek_Karapurcek-Gazetesi

Küçükarzuman dan imza gününde yazarlara destek

Ankara Kitap ve Kırtasiyeciler Esnaf Odası Başkanı Müslüm Küçükarzuman, Gazeteci-Yazar Abbas Satır’ın Ankara’nın basın tarihine ışık tutan Barış Kitap Yayınevine ait “Rüzgarlı Sokak” kitabı ile Gazeteci-Yazar Ercan Deva’nın kitapları için Zafer Çarşısı’nda Barış Kitabevi’nde düzenlenen imza günü etkinliğine katılarak, destek verdi.

Kucukarzumandan-imza-gununde-yazarlara-destek_Karapurcek-Gazetesi

Rüzgarlı Sokağın duayen ismi Yüksel Kangal’ın da katıldığı imza gününde, Satır ve Deva ile bir süre sohbet eden Oda Başkanı Küçükarzuman, kitap çalışmalarından dolayı yazarları kutladı ve başarılı eserlerinin daim olmasını diledi, yayın hayatına kazandırdığı eserler ve yazarların okuyucularıyla buluşmalarına vesile olan imza gününe ev sahipliğinden dolayı Barış Kitabevi Sahibi Atalay Atmaca’ya teşekkür etti.

Kucukarzumandan-imza-gununde-yazarlara-destek_Karapurcek-Gazetesi

İmza gününde konuşan usta gazeteci Abbas Satır da yolu Rüzgarlı’dan geçmiş, Rüzgarlı Sokak kökenli gazeteci dostlarla bir arada olmaktan ve kendilerine gösterilen ilgiden mutluluk duyduğunu belirterek, “Ankara basınının kalbinin attığı Rüzgarlı’da bir çok ünlü gazeteci yetişti. Başkent gazeteciliğinin merkezi, bir gazetecilik okulu gibiydi Rüzgarlı Sokak. Daha önemlisi gazete sahibi gazeteciler vardı burada. Ancak 1980’den sonra bu dönem bitti. Türk Basın tarihinde önemli bir yer tutan ve Ankara’nın Babıalisi olarak bilinen ‘Rüzgarlı Sokak: Bir Dönemin Basın Tarihi, Mürekkep Kokulu Anılar’ isimli kitapta, Rüzgarlı Sokak’ın dünü ve bugünü olmak üzere hikayesi anlatılıyor. Gazetecilik zor bir meslektir. Meslek ilkelerine bağlı kalınarak yapılan zor ama onurlu bir meslektir gazetecilik. Yolu Rüzgarlı Sokak’tan geçmiş tüm basın emekçilerine selam olsun.” ifadelerini kullandı.

Kucukarzumandan-imza-gununde-yazarlara-destek_Karapurcek-Gazetesi

KARAPÜRÇEK GAZETESİ

 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir yanıt yazın