İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu_Karapürçek Gazetesi

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı yapıldı

Ankara’da istihdam ve mesleki eğitim uygulamalarının belirlenmesi ve sonuçlarının değerlendirilmesine yönelik faaliyet gösteren İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, Ankara Valisi Vasip Şahin’in başkanlığında toplandı.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu_Karapürçek Gazetesi

Ankara İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2024 Ocak Ayı Olağan Toplantısı, Ankara Valisi Vasip Şahin’in başkanlığında, Vali Yardımcısı İlhan Turgut ile ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar’ın da aralarında bulunduğu kurul üyelerinin katılımıyla Valilik Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

Ankara Valisi Vasip Şahin’in; mesleki eğitim ve istihdam işbirliği için tüm paydaşların el ele vererek, özveriyle çalışmasının ve gelişim/değişime bağlı olarak işgücü piyasasında ihtiyaç duyulan nitelikli eleman için sahadan alınacak geri dönüşümlerin önemine vurgu yaptığı konuşmasının ardından gündem maddelerine geçildi.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu_Karapürçek Gazetesi

Toplantıda; Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak tarafından, 2024-2025 eğitim öğretim yılından itibaren uygulamaya konulmak üzere yeni alan/dal açılması ve güncelliğini yitiren ve kapatılması uygun görülen alan/dallara ilişkin kurul üyeleri bilgilendirildi.

Ankara’da istihdama ilişkin yapılan çalışmalara yönelik sunum eşliğinde bilgi veren Ankara Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Arif Ay da, İl Müdürlüğü’nün 2023 yılı hedefleri ve gerçekleşen aktif işgücü faaliyetlerini içeren istatistiki bilgileri detaylarıyla kurul üyelerine sundu.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu_Karapürçek Gazetesi

Kurul üyelerinin değerlendirmeleri ile devam eden toplantıda, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkan Vekili Hüseyin Ar da temsil ettiği Birlik adına görüşlerini dile getirdi. Ar, çırak sorununda bir toparlanma olduğunu ancak Mesleki Eğitim Merkezleri ile Meslek Liseleri arasında bir entegre sorunu yaşandığını, buralarda eğitim gören çocukların çırak ve kalfa bulamayan işgücü piyasalarına yönlendirilmesi konusunda planlı programlı bir çalışmaya ve bu anlamda yeni bir yasal düzenlemeye de ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

KARAPÜRÇEK GAZETESİ

 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir yanıt yazın