Dayanışma örneği sergilendi_Karapürçek Gazetesi

Ankara Kulübü’nde şubeler arası dayanışma örneği Sergilendi

Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şube Seymenleri, Şef Tanzer Kartal yönetimindeki Ankara Kulübü Derneği Türk Sanat Müziği Genel Merkez Korosunun haftalık çalışmasına katılarak destek verdi, keyifle geçen programda güçlü bir motivasyon ve dayanışma örneği sergilendi.

Dayanışma örneği sergilendi_Karapürçek Gazetesi

Ankara Kulübü Çankaya Şube Seymenleri, Şef Tanzer Kartal yönetiminde çalışmalarını sürdüren Ankara Kulübü Derneği Türk Sanat Müziği Genel Merkez Korosu’nun haftalık çalışma gününde konuğu oldu.

Mülkiye Kültür Merkezi Prof. Dr. Oral Sander Konferans Salonu’nda Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan’ın da iştirak ettiği programda; Türk müziğinin sevilen eserleri hep birlikte seslendirilirken, Çankaya Şubenin yeni yitme Seymenlerinin gösterisi büyük beğeni topladı. Oldukça keyifli geçen programda güçlü bir motivasyon ve dayanışma örneği sergilendi.

Dayanışma örneği sergilendi_Karapürçek Gazetesi

Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şube Temsilci Halil Bahadır Saka, Şef Tanzer Kartal’a Türk Ocağı/Türk Yurdu Yayınları arasında yer alan “Türk Yurdu Ankara” (Cumhuriyetin 100. Yılına Armağan) kitabını takdim etti. Saka, “Ayrı bir heyecan ve keyif yaşadığımız programda bizlere gösterilen ilgi ve sevgiden, samimi misafirperverlikten  dolayı Şef Tanzer Kartal ile koro üyesi değerli dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Şubeler arası işbirliğini ve güçlerimizi birleştirmekten büyük mutluluk duymaktayız. Bundan sonra da Ankara Kulübümüzün gücüne güç katan şubelerimizi çalışma günlerinde ziyaret ederek yanlarında olmaya, heyecan ve motivasyonlarına ortak olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Dayanışma örneği sergilendi_Karapürçek Gazetesi

‘HEP BİRLİKTE DAHA GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ’

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan da dayanışmanın önemine değindiği selamlama konuşmasında Ankara Kulübü’nün tarihi misyonuna vurgu yaparak, şunları söyledi: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifiyle 1925 yılında kurulan Ankara Kulübü Derneği olarak, Ankara’nın tarihi kültürel mirasına sahip çıkarak, Ankaralılık bilincinin geliştirilmesi ve özellikle çok sayıda Seymen ve Bacıeren yetiştirilmesi yönünde hız kesmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Birlikte Ankara diyerek, Ankara Kulübü diyerek, dayanışma ruhu içerisinde kadim kültürümüz, sanatımız ve tarihimizle ilgili hep birlikte daha güzel işler yapacağımıza hem de tüm bunları gelecek kuşaklara en güzel şekilde aktaracağımıza yürekten inanıyorum. Ankara Kulübü olarak böylesine önemli bir misyon üstlenmiş Türk Sanat Müziği alanında faaliyet gösteren bir koroya sahip olduğumuz için gururluyuz. İyi ki varsınız. Yine Ankara Kulübümüzün güçlü dinamiği Çankaya Şubemize de burada bir program dahilinde olmalarından ve sağladıkları katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum.”

Dayanışma örneği sergilendi_Karapürçek Gazetesi

Ankara Kulübü Derneği Türk Sanat Müziği Genel Merkez Koro Şefi Tanzer Kartal da, “Haftalık koro çalışmamızı katılım ve destekleri ile zenginleştiren Ankara Kulübümüzün Başkanı Dr. Metin Özaslan ile Çankaya Şubemizin Temsilcisi Halil Bahadır Saka ve beraberindeki küçük-büyük bugün çalışmamıza değer katan tüm Seymenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Çankaya Şube Temsilcisi Halil Bahadır Saka çalışmada bir eser seslendirerek programa renk katarken, tüm Seymenler de hem Saka’ya hem de koronun söylediği birbirinden güzel eserlere eşlik etti.

Programda; Ankara Kulübü Çankaya Şubenin yeni yitme Seymenlerinin gösterisi büyük beğeni topladı, gurur kaynağı oldu.

KARAPÜRÇEK GAZETESİ

 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir yanıt yazın