Bacıerenlikten muhtar adaylığına_Siteler TV

Bacıerenlikten muhtar adaylığına

Ankara Kulübü’nde uzun yıllar Başbacıeren olarak görev almış Kırkkonaklar Mahallesi Muhtar Adayı Gülay Karaca, kadın eli değmeli diyerek yola çıktığı Kırkkonaklar’da örnek bir mahalle kültürünün oluşması için çok güzel işler yapacağını söyledi.

Bacıerenlikten muhtar adaylığına_Siteler TV

Ankara Kulübü Derneği’ne uzun yıllar yönetici ve Başbacıeren olarak hizmet eden Gülay Karaca, Kırkkonaklar Mahallesi için gönüllü olduğunu ve  muhtarlığa seçildiği takdirde çok güzel projelere imza atacağını kaydetti.

Bacıerenlikten muhtar adaylığına_Siteler TV

Seçim günü yaklaşırken titiz bir şekilde hız kesmeden çalışan Kırkkonaklar Mahallesi Muhtar Adayı Gülay Karaca, 4’ü erkek, biri kadın olmak üzere 5 rakibine karşı yarışırken, çoğunluğu kadınlardan oluşan ekibiyle sokak sokak, ev ev dolaşıp projelerini anlatıyor, destek istiyor.

Bacıerenlikten muhtar adaylığına_Siteler TV

ÖRNEK MAHALLE KÜLTÜRÜ OLUŞTURMAK

Kırkkonaklar Mahallesine hizmet etmek için muhtar adayı olduğunu ifade Karaca, kendisine desteğin gün geçtikçe arttığını belirterek, “Halen üyesi olduğum Ankara Kulübü Derneği’nde uzun yıllar genel sekreterlik ve yönetim kurulu üyeliği yaptım. Anadolu Bacıları geleneğini bir taraftan yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için özveriyle çalışırken, diğer taraftan ise unutulmaya yüz tutmuş Ankara kadın oyunlarını Başbacıeren olarak birçok gösteride sergiledim ve öğretici seviyesinde görev aldım. Geçmiş dönemlerde hayatın her alanında başarıya ulaşmış bir eğitimci, işletmeci, kültür ve sanat elçisi, doğa ve hayvansever, özgürlükçü, eşitlikçi, kadın ve çocuğun bulunduğu çok çeşitli projelerde yer alan STK’cı bir kadın olarak ailemizden yadigar, manevi değeri olan uzun yıllardır yaşadığım Kırkkonaklar Mahallemize hizmet etmek istiyorum. Destek anlamında çok güzel tepkiler alıyorum.

Bacıerenlikten muhtar adaylığına_Siteler TV

Muhtarlığın getirdiği tüm sorumlulukları alabilecek donanımda olduğuma inanıyorum. Mahallemde bugüne kadar hiç kadın muhtarımız olmadı. Mahallelim artık bir kadın muhtar istiyor. Seçilirsem öncelikli hedefim; mahallemde ortak mekanları ve sosyal donatıları paylaşan insanlarımız arasında iletişim ve bağları geliştirmek, ortak bellek ve örnek bir mahalle kültürünün oluşturulmasını sağlamak için çok çalışmak olacak.” ifadelerini kullandı.

Bacıerenlikten muhtar adaylığına_Siteler TV

KARAPÜRÇEK GAZETESİ

 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir yanıt yazın