ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VEYSEL TİRYAKİ_Karapürçek Gazetesi

ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VEYSEL TİRYAKİ’DEN

“ALTINDAĞ İSTİHDAM OFİSİ” PROJESİ
AK Parti Altındağ Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki:
 “İstihdam problemini ortadan kaldırmak için çok çalışacağız”
“İşsizlik problemi için Altındağ İstihdam Ofisi’ni kuracağız.”
“ Kuracağımız İstihdam Ofisi ile iş arayanlara dost elimizi uzatacağız.”

ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VEYSEL TİRYAKİ_Karapürçek Gazetesi

Altındağ’a yeni dönemde yapacağı projeleri açıklamaya başlayan AK Parti Altındağ Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki, gerçekçi projelerle Altındağ’ın bugünkü sorunlarına neşter vuracaklarını söyledi.

İşsizlik sorunu konusunda özel bir birim kuracaklarını ifade eden Veysel Tiryaki, “Dost belediyecilik anlayışımızı tüm belediye uygulamalarımızda hayata geçireceğiz. Altındağlıların en yakın dostu olacağız.” diyerek, istihdam konusundaki projesini şu sözlerle anlattı.

ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VEYSEL TİRYAKİ_Karapürçek Gazetesi

“İş arayanla işverenler arasında köprü olacağız”

“Altındağ için yeni dönemde planladığımız önemli projelerimizden biri de istihdama dönük. Kuracağımız “Altındağ İstihdam Ofisi” ile iş arayanlara dost elimizi uzatacağız. Bölgemizde iş arayanlarla, eleman arayanlar arasında köprü olacağız. Firmaların aradığı özelliklere göre iş arayan Altındağlılara, mesleki kurslar vererek daha nitelikli ve donanımlı hale gelmelerini sağlayacağız. “

ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VEYSEL TİRYAKİ_Karapürçek Gazetesi

“Meslek kursları vereceğiz”

Veysel Tiryaki, Altındağ İstihdam Ofisi hakkında şu bilgileri verdi:
“Altındağ’da yaşayan işe ihtiyacı olanalar ile Ankara’daki işverenleri mesleki yeterliliklerine göre buluşturmak amacıyla planlanmış bir projedir. Bu merkez ile işgücünün istihdama erişimi önündeki engellerin ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Bu kapsamda işveren ile iş arayanların bir araya getirilmesinin yanı sıra birçok sektörden meslek edindirme kursları ve dil kursları ücretsiz olarak verilecektir.
İlçemizde pek çok işsiz var,  görüyoruz ki firmalar da eleman arıyorlar ancak aradıkları özelliklere göre personel bulamıyorlar. Biz şimdi ne yapacağız. Firmalar hangi özelliklere göre personel arıyorlarsa, insanlara bu konularda eğitim vererek yeterliliklerini sağlayacağız.

Dijital pazarlama, 3 boyutlu görselleştirme, yabancı dil, elektrik teknisyenliği, CNC operatörlüğü, mobilya montaj ve döşemeciliği, tekstil ve hazır giyim için dikiş kursu gibi konularda eğitimler vereceğiz. Mesleki Yeterlilik Kurumu ile beraber çalışarak sertifika programları düzenleyeceğiz, Altındağ’da iş arayan vatandaşlarımızın yeterliliklerini artırarak daha kolay iş bulmalarını sağlayacağız. “
AK Parti Altındağ Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki, yeni dönemde yapmayı arzu ettikleri projelerin tamamına da veyseltiryaki.com.tr/beyanname.pdf adresinden ulaşılabileceğini de sözlerine ekledi.

KARAPÜRÇEK GAZETESİ

 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir yanıt yazın