ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VEYSEL TİRYAKİ_Karapürçek Gazetesi

ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VEYSEL TİRYAKİ ’DEN “İLERİ YAŞ YAŞAM MERKEZİ” PROJESİ

AK Parti Altındağ Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki: “Yaşlılarımızı ve emeklilerimizi sosyal imkanlarla buluşturacağız ” . “Dost Belediyecilik vizyonumuzu belediyenin tüm hizmetlerine taşıyacağız”

Cumhur İttifakı Altındağ Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki, yaşlılar ve emekliler için “İleri Yaş Yaşam Merkezi” Projesini hayata geçirmeyi arzu ettiklerini belirterek proje hakkında şu bilgileri verdi.

ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VEYSEL TİRYAKİ_Karapürçek Gazetesi

Emekli dostu belediyecilik

“İleri yaşta olan vatandaşlarımız, emeklilerimiz için yeni hizmetler üreteceğiz. Kıymetli yaşlılarımızın sorunları ile ilgileneceğiz, boş zamanlarını değerlendirmeleri için sosyal imkanlar geliştireceğiz. Yaşlılarımız için açacağımız kültür merkezlerinde, ileri yaştaki vatandaşlarımızın sosyalleşmesi, farklı aktivitelere ve çeşitli kurslara katılarak hayata tutunmalarını sağlayacağız. Emekli dostu belediyecilik anlayışımızı hayata geçireceğiz.”

Önceki görev döneminde Aydınlıkevler Mahallesi’nde böyle bir merkez açtıklarını hatırlatan Veysel Tiryaki, bu merkezleri Altındağ’ın diğer mahallelerinde de yaygınlaştıracaklarını belirterek şöyle konuştu.

“Tamamen ücretsiz hizmet verecek olan tesislerde; kültür merkezi, atölyeler, aktivite alanları, kafeterya, spor merkezi, psikososyal destek, mescid ve bahçe gibi mekanlar bulunacak.

ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VEYSEL TİRYAKİ_Karapürçek Gazetesi

“Hobi ve Sanat kursları verilecek”

Kültür merkezi bünyesinde, söyleşiler, konferanslar, müzik dinletileri ve sohbet programları gibi etkinlikler düzenlenecek. Kurulacak olan atölyelerde hobi ve sanat kursları verilecek, resim ve müzik kursları sayesinde hayatlarının renklenmesi sağlanacak. Dede torun aktiviteleri düzenlenecek.“

“Ankara içi ve dışı geziler düzenlenecek”

İleri Yaş Yaşam Merkezi Projesi dahilinde, ücretsiz Ankara içi ve Ankara dışı gezilerin de düzenleneceğini söyleyen Veysel Tiryaki, “Emeklilerimizin günümüzde yaşadıkları sorunları bir nebze de olsa arkalarında bırakarak günlerini yeni şeyler öğrenerek, keyifli ve mutlu geçirmelerini sağlamak için ne gerekiyorsa yapacağız. Farklı aktivite ve kurslarla yeni şeyler öğrenmelerine destek olurken, aynı zamanda gezilerle hem Ankara’yı hem Türkiye’yi keşfetmelerini sağlayacağız” diye konuştu.

ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VEYSEL TİRYAKİ_Karapürçek Gazetesi

KARAPÜRÇEK GAZETESİ

 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir yanıt yazın