11 Mayıs Berberler ve Kuaförler Günü_Karapürçek Gazetesi

11 Mayıs Berberler ve Kuaförler Günü kutlandı

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, 11 Mayıs Berberler ve Kuaförler Günü kutlama programında yaptığı konuşmada; “Çok büyük bir katılımla ve mesleki kimliğimizin birleştirici yönü ile coşkulu bir kutlama yapmaktan büyük memnuniyet duymaktayız.” dedi.

11 Mayıs Berberler ve Kuaförler Günü_Karapürçek Gazetesi

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası “11 Mayıs Berberler ve Kuaförler Günü” kutlama programı, Ayka Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından düzenlenen “11 Mayıs Berberler ve Kuaförler Günü” kutlama programına, Oda üyesi berber esnafı büyük ilgi; aileleriyle birlikte yoğun katılım gösterdi.

11 Mayıs Berberler ve Kuaförler Günü_Karapürçek Gazetesi

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner ve yönetiminin yanı sıra meslek esnaf odaları ve federasyon başkanları başta olmak üzere camiadan ve sektörden, bürokrasiden, siyasi parti temsilciliklerinden birçok ismin iştirak ettiği programa; Ankara Milletvekilleri; Kurtcan Çelebi ile Adnan Beker, İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri Dr. Ayhan Özkan ve Ankara Ticaret İl Müdür V. Elif Tan da katıldı.

11 Mayıs Berberler ve Kuaförler Günü_Karapürçek Gazetesi

Deneyimli sunucu Özgür Yılmaz’ın sunumu eşliğinde coşkulu, oldukça keyifli ve eğlenceli geçen kutlama programında ilk olarak kendileri de erkek kuaförü olan sanatçılar; Ahmet Güler ve Burak Bilgili sahne aldı. Programda, Ankara Kulübü Derneği Seymenleri, büyük beğeni toplayan bir gösteri sergiledi. ABO Show takımının saç modelleri üzerine oldukça renkli gösterilerinin ardından, protokol konuşmalarına geçildi.

11 Mayıs Berberler ve Kuaförler Günü_Karapürçek Gazetesi

MESLEKTAŞLAR İÇİN MORAL VE MOTİVASYON

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, programda yaptığı konuşmada; “11 Mayıs Berberler ve Kuaförler Günü’nü kutladığımız bu anlamlı güne hoş geldiniz, Pandemi dönemi 2020 yılında berberler, kuaförler ve güzellik merkezleri olarak 51 gün kapalı kaldık ve çok sıkıntılar çektik. 21 Mart 2020 tarihinde kapatılan berberler ve kuaförler olarak 11 Mayıs 2020’de hizmete başladık. O dönemde, dükkanlarımızın kurallar kapsamında açıldığı ilk günü, bundan sonraki yıllar için berberler ve kuaförler günü ilan edeceğiz demiştik ve bunu gerçekleştirdik. 4. yılımızda berber ve kuaför camiası olarak ilk kez bu şekilde, hak ettiği gibi birlik ve beraberlik, dayanışma ile bu kez çok büyük bir katılımla ve mesleki kimliğimizin birleştirici yönü ile coşkulu bir kutlama yapmaktan büyük memnuniyet duymaktayız. Bundan sonra da daha güçlü şekilde geleneksel olarak ’11 Mayıs’ları kutlayacağız.

Oldukça yorucu, emek yoğun bir mesleğin mensubu berber meslektaşlarımızın moral ve motivasyonlarına olumlu katkı sağlayacağına inandığımız bugünkü kutlama programımızda bizleri yalnız bırakmayarak iştirakleriyle bizleri onore eden değerli protokolümüze, esnaf ve sanatkar camiamızın kıymetli başkanlarına-temsilcilerine, aileleriyle birlikte salonu dolduran cefakar meslektaşlarıma, bu kıymetli zaman dilimini hep birlikte paylaşmamıza katkılarıyla destek olan sponsor firmalarımıza, dolu dolu programımıza coşku katan sanatçılarımıza, Ankara Seymenlerimize ve ABO Show takımımıza, emeği geçen tüm kurul üyelerimize teşekkür ediyorum. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’a da destekleri ve her zaman çözüm odaklı yaklaşımlarından dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum. Tüm cefakar, güzel annelerimizin Anneler Günü de kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

11 Mayıs Berberler ve Kuaförler Günü_Karapürçek Gazetesi

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, sivil meslek örgütlerinin aidiyetlik duygusu içerisinde birlik ve beraberliğinin önemine vurgu yapan konuşmasında; “Zor şartlar altında, alın teriyle çalışan esnaf ve sanatkarlarımız her şeyin en iyisine layıktır. Ankara esnaf ve sanatkarlarıyla gurur duyuyoruz. Meslek örgütlerinin temsilcileri olarak bizler, sizlerin işlerini kolaylaştırmak için çalışıyoruz ve her zaman yanındayız, hizmetindeyiz. Böyle programlar hem farkındalık yaratmak hem de birlikteliği, dayanışmayı artırmak adına çok önemli. Bu anlamda programda emeği geçen başta Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara olmak üzere tüm oda yönetimini tebrik ediyor, emek veren, katkı sağlayan ve katılım gösteren herkese camiamız adına teşekkürlerimi bir borç biliyorum. 11 Mayıs Berberler ve Kuaförler Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Ankara Milletvekilleri; Adnan Beker ile Kurtcan Çelebi’de tüm berber ve kuaförlerin 11 Mayıs Berberler ve Kuaförler Günü’nü kutlayarak başladıkları selamlama konuşmalarında; her meslek dalı gibi berberliğin-kuaförlüğün yoğun emek isteyen el sanatına dayalı insanların bakım ve estetik ihtiyaçlarını karşılayan köklü ve saygın bir meslek olduğu üzerine görüşlerini dile getirdi. İyi niyet ve temennilerini ilettikleri ve ülke kalkınmasında önemli rolü olduğunu vurguladıkları tüm esnaf ve sanatkarların her zaman yanlarında olduklarının da altını çizen Milletvekilleri; 12 Mayıs Anneler Günü kutlama mesajlarını da ilettiler.

Plaket takdimlerinin yapıldığı ve davetlilere çekilişle çeşitli saç bakım-kozmetik ürünleri ve sağlık paketlerinin hediye edildiği programın son bölümünde ise Ankaralı Yasin rüzgarı esti.

KARAPÜRÇEK GAZETESİ

 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir yanıt yazın