Türk Müziği Usûlleri_Karapürçek Gazetesi

Türk Müziği Usûlleri Topluluğu’ndan farklı bir etkinlik

TRT Ankara Radyosu Saz Sanatçısı Halil Uğur Kutlu’nun yönetiminde farklı sahne tarzıyla gerçekleşen Türk Müziği Usûlleri Etkinliği, salonu dolduran izleyicilerden büyük ilgi ve beğeni topladı.

Türk Müziği Usûlleri_Karapürçek Gazetesi

Türk Müziği Usûlleri Etkinliği, dinleyicilerden yoğun ilgi gördü.  Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde  TRT Ankara Radyosu Saz Sanatçısı Halil Uğur Kutlu’nun koordinatörlüğü ve yönetiminde farklı sahne tarzıyla gerçekleşen  Türk Müziği Usûlleri Etkinliği’nde, söyleşi, mini fasıl, ritim gösterisi ve solo şarkılar geceye damga vurdu.

Türk Müziği Usûlleri_Karapürçek Gazetesi

Halil Uğur Kutlu konuşmasında; usûllerin, Türk müziği icra ve eğitimi alanında çok önemli bir yere sahip olduğunu kaydetti. Kutlu, “Müziğin iki önemli ögesi  vardır. Bunlardan birisi ses diğeri de ritimdir. Ritmin Türk müziğindeki karşılığı ise ‘usul’dür Usulü meydana getiren ise vuruşlardır.” diyerek, konser geleneğinde yeni bir boyutla seyirci karşısına çıktıklarını kaydetti.

Etkinlikte; Emeritus Prof. Dr. Sirel Karakaş, “Ritim, Psikoloji ve Beyin” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Doç. Dr. Sadettin Volkan Kopar ise söyleşisinde;  usûl eğitimi, usûllerin tanımlamaları, notalar ve vuruşlar ile çizgi üzerinde gösterim ve uygulamalar üzerinde durdu.

KARAPÜRÇEK GAZETESİ

 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir yanıt yazın