Seymenlerin, Kakapedia Show/Ankara’daki gösterisi büyük beğeni topladı

 

Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şube ve Genç Seymenler ekibinin Cer Modern’de “Kakapedia Show/Ankara” programında sergilediği gösteri, izleyicilerden büyük beğeni topladı. Uzun süre alkış alan ve tekrar sahneye çağrılan Seymenler, programa ayrı bir renk katan gösterisini uzatmak zorunda kaldı.

Ege ve Yunan dansları eğitmeni Kaan Temizel’in kurduğu Kakapedia Dans Grubu’nun gösterisinde Ankara’nın kadim Seymenlik geleneğini temsil etmekten dolayı gurur duyduklarını belirten Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şube Temsilcisi Halil Bahadır Saka, “Ankara’mızın tarihsel bir öneme sahip, Seymenlik geleneğini yaşatan günümüz Seymenleri olarak, Ege kültürümüzün zeybek oyunlarının izlerini taşıyan bir gösteride, kültürel kimliğimizin parçası oyunlarımızı müziklerimiz eşliğinde sergilemekten ve burada dostlarımızla aynı sahnede bir arada güzel bir programda yer almaktan dolayı bizler de büyük keyif aldık.  Kakapedia grubuna davetlerinden ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.

Kakapedia kurucusu Kaan Temizel de, “Sergiledikleri performanslarıyla her biri ayrı ayrı övgüyü layık Ankara Kulübü Derneği Seymenlerimiz ile gurur duyuyoruz.  Seymenlerimiz programımıza ayrı bir renk, zenginlik kattılar. Ankara’mızın kültür elçileri Seymenlerimize teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

KARAPÜRÇEK GAZETESİ

 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir yanıt yazın