Kurtuluş Lisesi’nde Seymenli ve Bacıerenli kutlama_Karapürçek Gazetesi

Kurtuluş Lisesinde Seymenli ve Bacıerenli kutlama

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yılı, Kurtuluş Anadolu Lisesi’nde  Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şube Seymen ve Bacıerenlerinin de katılımıyla görkemli bir şekilde kutlandı.

Kurtuluş Lisesi’nde Seymenli ve Bacıerenli kutlama_Karapürçek Gazetesi
Cumhuriyetin 100. yılı, Kurtuluş Anadolu Lisesi’nde coşkuyla kutlandı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. yıl dönümü kutlama programı kapsamında okul bahçesinde düzenlenen törende Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şube tarafından yetiştirilen Kurtuluş Lisesi öğrencilerinin Seymen gösterisi büyük beğeni toplarken, programa katılan Ankara Kulübü Çankaya Şube Seymen ve Bacıerenlerinin sergiledikleri Ankara yöresine ait oyunlar, büyük alkış topladı.


Unutulmaz bir gösteriye imza atan Seymen ve Bacıerenlerin oyunlarının ardından Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şube Temsilcisi Halil Bahadır Saka, Ankara Kulübü hakkında kısa bir bilgilendirme yaptıktan sonra konuşmasında; “Bugün Cumhuriyetimizin 100. yılını her zamankinden çok daha büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı ışık tam 100 yıldır yolumuzu aydınlatıyor.

Kurtuluş Lisesi’nde Seymenli ve Bacıerenli kutlama_Karapürçek Gazetesi

Cumhuriyetimizin aydınlık ve güçlü ışığı hiç sönmesin. Cumhuriyeti koruyacak, yaşatacak ve ülkesine sahip çıkacak aydınlık yarınımızın umudu, geleceğin mimarları gençler olarak sizin başarınız Cumhuriyetimizi daha da ilerilere taşıyacaktır. Cumhuriyete olan saygımız ve sevgimiz, inancımız hiç eksilmesin. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin kahramanlarını, varlıklarını bu vatana feda eden aziz şehitlerimizi ve tüm gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız-Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Kurtuluş Lisesi’nde Seymenli ve Bacıerenli kutlama_Karapürçek Gazetesi
Saka, okul öğrencilerinin sergiledikleri Seymen oyunu ile gurur duyduklarını da sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından Kurtuluş Anadolu Lisesi tarafından Ankara Kulübü Çankaya Şube Temsilcisi Halil Bahadır Saka ile okulda Seymen öğrencileri yetiştiren öğretici Seymen Turhan Temur’a ve bacıerenleri temsilen usta öğretici Bacıeren Gülsüm Özbek’e  plaket takdimi yapıldı.

Kurtuluş Lisesi’nde Seymenli ve Bacıerenli kutlama_Karapürçek Gazetesi

Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şube Temsilcisi Halil Bahadır Saka da okul müdürü Zekeriya Uzun’a günün anlamına istinaden Atatürk heykeli takdiminde bulundu.
Ankara Kulübü Seymenlerinden Murat Kocakök de Kurtuluş Anadolu Lisesi’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100. yıl coşkusuna ortak olmanın kendileri açısından onur ve gurur kaynağı olduğunu söyledi.

KARAPÜRÇEK GAZETESİ

 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir yanıt yazın