Özaslan: Kalkınmacı belediyecilik önceliğimiz olacak

CHP Mamak Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Metin Özaslan, seçim çalışmaları kapsamında Yeşilbayır Mahallesinde faaliyet gösteren esnafı ziyaret ederek, sorun ve taleplerini dinledi, geleceğe dair projelerini anlattı. Esnafın her daim yanında olacaklarını belirten Özaslan, kalkınmacı belediyecilik anlayışı ile Mamak’ta sanayi, tarım ve hizmet sektörlerini geliştireceklerini, geri kalmışlıkla mücadele edeceklerini kaydetti.

Kalkınmacı belediye_Karapürçek Gazetesi

CHP’den Mamak Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Metin Özaslan, Mamak Yeşilbayır Mahallesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Özaslan ziyaretlerde sohbet ettiği esnaf ve sanatkarlarla Yeşilbayır Mahallesi ile Mamak ilçesinin sorunları üzerine istişarede bulundu, talep ve önerileri dinleyerek notlar aldı. Mamak’a hizmet için yola çıktığını belirten Özaslan, Mamak’ın öz evladı olarak ‘ilk yerli aday’ olduğunu söyledi, Mamak ile ilgili projeleri üzerine konuştuğu esnaf ve sanatkarlara hayırlı, bol ve bereketli kazançlar diledi, samimi ve içten misafirperverlikleri için teşekkür etti.

Kalkınmacı belediye_Karapürçek Gazetesi

ÖZASLAN: MAMAK’TA GERİ KALMIŞLIKLA MÜCADELE EDECEĞİZ

Ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda yerel yönetimlerin, halka en yakın yönetim birimleri olma özelliği taşıdığını ifade eden Özaslan, geleceğe dair sosyal, kültürel, ticari ve ekonomik projelerinden şöyle bahsetti: “Mamak’ta mahallelerimizin tüm sorunlarını biliyorum. Sorunları hep beraber istişare içerisinde çözeceğiz. Hiç kimseyi ayrıştırmayacağız. Seçildiğimiz takdirde hizmetlerin hayata geçirilmesi anlamında esnaf ve sanatkarlarımızla da işbirliği içerisinde çalışacağız. Mamak’ın en büyük problemi geri kalmışlık, işsizlik ve yoksulluktur. Belediye başkanının siyaseti olmaz. Önceliğimiz; kalkınmacı belediyecilik anlayışı ile yoksullukla, işsizlikle ve geri kalmışlıkla mücadele olacak.

Kalkınmacı belediye_Karapürçek Gazetesi

Mamak’ta sanayi, tarım ve hizmet sektörlerini geliştireceğiz. Mamak’ta sanayi şu an çok düşük seviyede. Cumhuriyetimizin ilk yıllarında MKE’nin Kapsül Fabrikası (Kayaş) ve Gaz Maske Fabrikası (Mamak) kuruldu. Buralarda binlerce insanımız çalışıyor, bölgeye ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlıyordu ama bu yatırımlar kapatıldı. Mamak, Savunma Sanayiinin merkeziydi o dönemler, bu gibi yatırımlar daha da büyütülmeliydi. Çevreye zarar vermeden, planlı bir şekilde özel sektörü de katarak mutlaka sanayiyi Mamak’ta kuracağız. Mamak’ın mikro klima bir iklimi var. Geçmişte Ankara’nın en güzel sütü, balı bu bölgede olurdu. Yeniden süt ve yoğur fabrikalarının kuruluşunu sağlayacak, bal üretimini teşvik edeceğiz. Hayvancılığı, geliştirecek ve bir mezbaha kuracağız. Mamak’ta hizmet ve turizm sektörünü geliştireceğiz. Müze ve kongre merkezleri yapacağız. Ticaret hayatını canlandıracağız, rekreasyon-eğlence-dinlenme-spor alanlarını geliştireceğiz. Bölgemizde bir şehir hastanesi, stadyum ve üniversite için projelerimiz var. Tüm bu projelerimizi geliştirirken hep Mamaklılardan gelecek talep ve öneriler doğrultusunda hareket edeceğiz. Çöp projelerle işimiz olmayacak.”

Kalkınmacı belediye_Karapürçek Gazetesi

Esnaf da Mamak’ta bir değişimin şart olduğu söylerken, mahallelerinde okul, çocukları için park, otopark, ulaşım, hasta bakım merkezi gibi sorunları olduğunu anlattı.

Özaslan, bir taraftan esnaf ziyaretleri yaparken diğer taraftan da Kusunlar Mahallesinde Yücel Uyar’ın vefat eden annesi Nazife Uyar’ın Kusunlar Mezarlığında kılınan cenaze namazına katılarak, Kusunlar Mahalle Konağında merhumenin ailesine ve yakınlarına başsağlığı diledi. Yakın zamanda eşi vefat eden Kusunlar Mahallesinden Emre Kibar’a da taziyede bulunan Özaslan, Hakk’a yürüyen merhumelere Allah’tan rahmet, aile fertlerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diledi.

KARAPÜRÇEK GAZETESİ

 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir yanıt yazın