ANKARA’DA CANBEG Aşireti küllerinden yeniden doğuyor

Ankara Canbeg Derneğinin düzenlemiş olduğu tanışma ve kaynaşma toplantısı Başkan Fevzi Genç ve yönetiminin önderliğinde toplandı.

Genel sekreter Murat Yılmaz Kurt’un açılış sunumuyla ve aile büyüklerinden Ahmet Yavuz’un Kur-an tilaveti ve sohbetiyle başlandı.

Türkiye’nin en büyük ve kalabalık ailesi olan CANBEG ailesi, yıllardır birbirinden kopuk yaşamanın zorluklarını ortadan kaldırmak için farklı şehirlerdeki Başkan ve temcilcileri Ankara CANBEG Derneği ev sahipliğinde toplanarak ailenin birleştirilmesi birbirini tanımayanları kaynaştırılması hedeflendiği söylendi

Ankara CANBEG derneği Başkent Ankara’da olması münasebetiyle her biri birbirinden değerli  Başkanlara ve temsilcilere ev sahipliği yaparak öncülük yaptı.

Ankara Dernek Başkanı Fevzi Genç’in kendini tanıtmasının ardından, Canbeg olan insanların bir araya getirilmesinde öncülük yapan çok fazla emeği olan Hatip Genç ve R.Cihangir Canbek araştırmaya nasıl başladıkalarını ve hergün neler yaşadıklarını anlattılar. Yemeklerin yenilmesinin ardından Başkan Fevzi Genç’in konuşmasıyla toplantı başladı.

HEDEFİMİZ BİRLİK OLMAK

Ankara CANBEG Dernek Başkanı Fevzi genç, burada toplanma amacımız yıllardır dağınık bir şekilde farklı şehirlerde yaşamış birbirlerini tanımayan akrabaları bir araya getirerek, tanışmaları, kaynaşmaları ve birbirlerine destek olmaları, kısacası birlik ve beraberliği hedefliyoruz. Dedi.

Bugün burada ailemizin birlik ve beraberliğimizin temelini atmak için gelen ve gelmek için can atıp ama gelemeyen farklı şehirlerdeki kardeşlerimizin elbirliğiyle CANBEG Ailemizi küllerinden yeniden doğmasına şahitlik ediyoruz. Emeği geçen öncelikle Ankara CANBEG derneği yöneticilerine ve diğer illerdeki dernek başkanlarına ve temsilcilerine geldikleri için teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum dedi.

ONURSAL BAŞKANDAN ONURSAL KONUŞMA

Ankara Canbeg derneği Onursal Başkanı eski Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ak Parti Kurucular Kurulu Üyesi Halil ÜRÜN, Yıllarca birbirinden ayrı kalmış ailenin bugün burada bir araya gelerek tekrar birleşmesine vesile olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum dedi, geçmişte Halil Başkanla anıları olan diğer başkanların anılarını anlatmalarıyla sohbette hoş anlar yaşandı. Halil Başkanın kendi yazdığı çok güzel bir şiirle konuşmasına son verdi.

FARLI ŞEHİRLERDEN GELEN BAŞKANLARIN KONUŞMALARI

Farklı şehirlerden gelen başkan ve temsilcilerin duygu, düşünce ve görüşleri alındı. Şanlıurfa eski Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çifçi, yıllardır ümitle beklenen Canbeg ailesinin birliğinin temelleriniz atıldığını görmek beni mutlu ediyor dedi. Bugün burada farklı şehirlerden gelen başkan ve temsilcileri görmek ve burada bulunmam beni gururlandırdı, inşallah ailemiz eski günlerindeki gibi büyük bir aile olarak bir arada olmaları için çalışacağız dedi. Ankara Dernek başkanının ve yönetiminin bu tarihi olayın başlamasında öncülük etikleri için teşekkür ediyorum dedi.

Eskişehir Kur-Der Başkanı Hüseyin Acar, Ankara üzerine düşenden fazlasını yapmış ve sönmüş bir külleri yeniden alevlendirmeye başlamıştır. Ankara Canbeg Derneği Başkanı Fevzi beye ve tüm yönetim kuruluna teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Şanlıurfa’da Avukatlık yapan Murat Toprak’ın aldığım yüzlerce davalarda CANBEG olan insanların hiç birinde dolandırıcılık ve yüz kızartıcı suç işlememiş olmaları bana onur veriyor dedi.

Yozgat Çekerek Başalan köyü dernek başkanı Esma Temur, geçmişimizle alakalı çok fazla bilgi sahibi olmamıştım, taki bana ulaşıp geçmişi anlatmalarına kadar. Geçmişi öğrendikçe Canbeg ailesinin bir ferdi olduğuma çok mutlu oluyorum. Ankara Dernek başkanı Fevzi Genç, benim için başkandan ziyade bir abi gibi oldular. İyiki bu ailedenim, iyiki sizleri tanımışım dedi.

Elazığ Baskil ilçesinden gelen Bsskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat Baskil de bulunan Canbeg köyleri hakkında bilgiler verdi. Kendisinin de bir Canbeg olduğunu ve ailemiz için elimden gelen ne olursa yapmaya hazırım dedi

Türkiye’nin 20 den fazla şehrinden bir araya gelen misafir dernek  başkanı ve temsilciler görüş ve düşüncelerini anlattılar. Ankara Dernek başkanı Fevzi Genç’in konuşmasıyla ve hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle sona erdi.

Bir yanıt yazın