Ankara Kulübünde bayramlaşma_Karapürçek Gazetesi

Ankara Kulübünde bayramlaşma töreni yapıldı

Ankara Kulübü Derneği’nde, Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni gerçekleşti. Törendeki konuşmasında; Ankara Kulübü camiasının Kurban Bayramını kutlayan Genel Başkan Yardımcısı Ömer Ağa Kurt, “Üyelerimizin, Seymen ve Bacıerenlerimizin gücü ile devamlı büyüyen, kadim bir derneğiz.” dedi.

Ankara Kulübü Derneği’nde, Kurban Bayramı dolayısıyla gelenekselleşen bayramlaşma töreni, büyük ilgi ve geniş katılımla gerçekleşti. Ankara Kulübü Derneği Ankara Konağı Başkent Salonu’nda Kurban Bayramının üçüncü günü düzenlenen programa; Dernek Genel Başkan Yardımcıları; Ömer Ağa Kurt ve Serpil Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyeleri ve diğer kurullardan üyeler, şubelerin başkan ve temsilcileri ile aralarında Seymen ve Bacıeren çok sayıda dernek üyesi ve misafir katıldı. Törende eski Ankara Milletvekili Şevket Bülent Yahnici ile eski Ankara Vali Yardımcısı Selahattin Ekremoğlu da hazır bulundu.

Ankara Kulübünde bayramlaşma_Karapürçek Gazetesi

Törende konuşma yapan Ankara Kulübü Derneği Genel Başkan Yardımcısı Ömer Ağa Kurt, geleneksel hale gelen bayramlaşma merasiminde bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını ifade ederek, Ankara Kulübü camiasının Kurban Bayramını kutladı, birlik ve beraberlik, dayanışma mesajı verdi.

Ankara Kulübünde bayramlaşma_Karapürçek Gazetesi

“Genel Başkanımız Dr. Metin Özaslan Ankara dışında olduğu için aramızda olamadı, hepinize selam ve sevgilerini iletmek istiyorum.” diye konuşan Genel Başkan Yardımcısı Kurt, “Bu mübarek günlerde yardımlaşma ve paylaşma, kardeşlik duygularını güçlendirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikle Kurban Bayramı’nın ülkemize ve İslam alemine huzur ve hayırlar getirmesini diliyor, hep birlikte nice bayramlara erişmeyi temenni ediyorum.” dedi.

Ankara Kulübünde bayramlaşma_Karapürçek Gazetesi

SEYMEN VE BACIERENLERİN GÜCÜYLE BÜYÜYOR

Ankara Kulübü Derneği olarak, üstlenmiş oldukları sorumluluk ve görev bilinciyle Ankara’nın tarihi kültürel mirasına sahip çıkmaya ve bu değerleri gelecek kuşaklara aktarmaya devam edeceklerini ifade eden Kurt, şöyle devam etti: “Yüzlerce yıllık gelenekleri yaşatarak, gelecek kuşaklara aktarma gayreti içerisinde olan, şubeleri ve üyelerinin, Seymen ve Bacıerenlerinin gücü ile devamlı büyüyen, kadim bir derneğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘27 Aralık Ruhunu ve Seymenlik Geleneğini Yaşatın’ talimatıyla 1925 yılında kurulmuş olan derneğimizin gelecek yıl yüzüncü yılını hep beraber büyük bir coşku ve gururla kutlayacağız. Seymenlik ve Bacıerenlik geleneği başta olmak üzere Ankara’mızın değerlerini bundan sonra da aynı disiplin, aynı sorumluluk bilinci içerisinde dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de yaşatacağız.”

Ankara Kulübünde bayramlaşma_Karapürçek Gazetesi

Eski Ankara Milletvekili ve Ankara Kulübünde uzun yıllar yöneticilik yapmış Şevket Bülent Yahnici de törene katılanların bayramını kutladı. Yahnici konuşmasında; Ankara Kulübü’nün Ankara için, Ankaralı için çok önem arz eden bir konumda olduğunu söyledi. Ankara’nın sadece sanayide, ticarette ve siyasette değil, kültür ve sanatta da başkent olma özelliği taşıyan bir şehir olduğunu kaydeden Yahnici, “Ankara halk kültürü ve halk müziği, korumamızın gereken bizim için en önemli mirastır. Kurtuluş ve kuruluş iradesini temsil eden Seymenlerin torunlarıyız. Bu kulüp bu iradenin temsilcisidir ki bu şuur içerisinde değerlerimizi korumak görevimizdir.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından dualar okundu. Bayramlaşma programı, sazlı sözlü Seymen oyunları eşliğinde devam etti. Konuklara ikramların yapıldığı bayramlaşma töreni, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

KARAPÜRÇEK GAZETESİ

 SİTELER TV TÜRKİYENİN EN ÇOK İZLENEN İP TELEVİZYONU

 İNTERNET MARKETİM TÜRKİYE’NİN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ PLATFORMU

 STÜDYO AŞK PROFESYONEL FOTOĞRAF STÜDYOSU

Bir yanıt yazın